Гравірування по каменю як невід׳ємна частина виконання портретів та інших зображень - одна з ключових складових діяльності гранітних майстерень, які працюють в сфері ритуального бізнесу. Скінченність людського життя в силу різних обставин і бажання зберегти в камені пам׳ять і риси близької людини визначають високий попит на подібні послуги у населення. Тому при правильному підході до організації виробничого процесу по задоволенню цього попиту діяльність майстерень по каменю стає дуже вигідною з високим ступенем маржинальності.

Якщо б Ви захотіли спробувати свої сили в цій сфері, ми пропонуємо Вам збільшений бізнес-план запуску власної майстерні по гравіруванні портретів на камені різних порід. В його основі використано досвід кількох подібних фірм, для яких ми здійснювали поставки спеціалізованого обладнання. Ми певні, що їх досвід допоможе вам адекватно оцінити рівень початкових вкладень і зробити вірні кроки для розвитку власної справи.

 

Гравірування портретів на камені: 3 кроки для запуску майстерні

Щоб розпочати виробничий процес виготовлення надгробків та пам׳ятників на заготовках з різних порід каменю, Вам необхідно здійснити наступний простий алгоритм дій. В ньому всього три поступових кроки:

  1. Підібрати і укласти договір оренди приміщення, в котрому розпочнеться робота Вашої майстерні. Як показала практика, щоб встановити і ефективно експлуатувати середній верстат для гравірування по каменю, необхідно не менш 30 квадратних метрів площі. При цьому очевидно, що перевагу потрібно віддавати приміщенням на першому поверсі. Це дозволяє не витрачати час і сили на переміщення по сходам кам׳яних заготовок і готових виробів, наражаючи їх на можливість пошкодження.
  2. Придбати обладнання, за допомогою котрого буде виконуватися гравірування портретів на камені. Зрозуміло, що кожний власник майстерні намагається купити верстат для гравірування по каменю якщо не на «зріст» бізнесу, то все одно відповідно певним вимогам. В їх числі – універсальність, економічність, надійність, висока швидкість роботи, якість кінцевого виробу, простота обслуговування/ремонту та інші. І з урахуванням цих вимог покупців гравірувальна техніка Міртелс є одним із оптимальних варіантів вибору для таких цілей.
  3. Підбір постачальника, здатного забезпечити високу якість заготовок для пам׳ятників із різних матеріалів. При цьому бажано, щоб постачання заготовок різних гірських порід здійснювалось в найкоротші строки і по самим низьким цінам. Від цього в значному ступеню буде залежати прибутковість роботи підприємства.

 

Гравірування портретів на камені: як розрахувати собівартість виробів

Основні вимоги потенційного покупця до гравірувальної техніки ми перерахували. Тепер давайте роздивимось в цілому, яке вироблене в Україні обладнання їм відповідає. Для оснащення гранітних майстерень, працюючих в ритуальній сфері, ми пропонуємо вибрати між ударним, лазерним і лазерно-ударним обладнанням, а також фрезерно-гравірувальними верстатами новітньої серії. Всі вони використовуються з різною ефективністю для тих чи інших виробничих задач. І, зрозуміло, вибирати між ними потрібно не тільки виходячи з аналізу попиту Ваших потенційних покупців, але також на основі зрозумілих бізнес-показників.

Верстати Міртелс для гравіювання по каменю

 

Одним з таких найбільш суттєвих показників є собівартість одиниці продукції, виробленій на тій чи іншій різновиді верстата..

Вочевидь, що на неї впливає цілий ряд об׳єктивних та суб׳єктивних факторів. І частина з них зв׳язана безпосередньо з обладнанням, за допомогою якого виконуються портрети і надписи на надгробках. До таких відносять витрату електроенергії, витрати часу на виконання гравірування на одиниці площини, кваліфікації необхідного персоналу та інші

Поговоримо про цифри конкретніше. Наприклад, застосування лазерного верстата Mirtels L5060 дозволяє при теперішніх цінах на електроенергію забезпечити собівартість гравірування портрету на кам׳яній заготовці десь близько 12-15 грн. При застосуванні ударного обладнання вона стає більшою вдвоє, але це позитивним чином позначається на якості продукції. Ціна собівартості роботи є дуже незначною з урахуванням багатократно більшою ціни заготовки, скажімо, з граніту( тут ціни стартують з 2500гривень) Але при цьому вартість готового гранітного надгробку стартують від 8500 гривень. Таким чином, Ви самі можете розрахувати для себе отримувану маржу такого бізнеса, як ритуальне гравірування каменю на верстатах Міртелс.

Зрозуміло, в пропонованому нами бізнес-плані не врахований цілий ряд витрат, які залежать від суб׳єктивних факторів. І тим не менш, при мінімально продуманому старті і достатньо активній рекламній кампанії практично в будь-якому регіоні всі початкові витрати на покупку нашого обладнання окупляться достатньо швидко -3-4 місяці. А в подальшому техніка Міртелс буде працювати над примноженням Вашого добробуту на протязі багатьох років.

Київ: м. Біла Церква ул. Осипенко 251
+38(067)378-23-63; +38(067)737-04-33
mirtelsbc@gmail.com
Харків: пр. Гагаріна, 98
+38 (068) 101 - 20 - 70; +38 (057) 755 - 02 - 90
ctfkhr@gmail.com
Офіси наших представництв працюють:
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
за місцевим часом
Сб, Вс: Вихідний