Купити ЧПК- фрезерний верстат по деревині для виконання тих чи інших виробничих задач – вельми відповідальний крок. Це достатньо дорога техніка зі своїми технічними та експлуатаційними особливостями. При цьому високий попит на неї породжує багато пропозицій подібних апаратів з боку вітчизняних та іноземних виробників. Тому дуже важливо не загубитися в морі пропозицій, вибираючи той фрезерний верстат, що буде служити Вам вірою і правдою довгі роки, при цьому залишаючись в числі сучасних апаратів на протязі довгого часу.

Чим зумовлений вибір фрезерів з числовим програмним керуванням замість ручних фрезерів? Перш за все, сукупністю наступних причин:

 • Висока продуктивність;
 • Висока якість кінцевого виробу, яка не залежить від кваліфікації та досвіду виконавця;
 • Виключення браку, який виникає внаслідок результату людського фактору;
 • Зменшення експлуатаційних витрат;
 • Значно більш широкі можливості в плані виробництва різноманітної продукції.

Щоб не бути голослівними, перерахуємо тільки частину можливих областей застосування настільних фрезерів з ЧПК. За їх допомогою виготовляють різноманітні елементи інтер`єру – паркетні підлоги, двері, лиштву, полиці, карнизи, балясини та плінтуси, а також різні корпусні меблі і сувенірну продукцію.

Але щоб обрати максимально універсальний апарат для таких виробничих можливостей, потрібно звертати пильну увагу на ряд важливих параметрів. І вибирати кандидата для придбання лише з урахуванням їх сукупності.

 

ЧПК-фрезерний верстат по обробці деревини: фактори для вірного вибору

При обиранні апарату для гравірувальних робіт і фрезеруванні заготовок з деревини компанія «Міртелс» рекомендує звертати увагу в першу чергу на такі показники:

 • Габарити робочої зони верстата;
 • Конструктивні особливості і матеріал станини фрезера;
 • Особливості шпинделя фрезерного верстата з ЧПК для деревообробки;
 • Тип двигуна;
 • Кількість осей, по яким виконується обробка заготовки;
 • Оперативність заміни робочих інструментів;
 • Можливість керування верстатом у віддаленому режимі;
 • Особливості програмного забезпечення для апарата;
 • Вартість верстата для деревообробки.

 

Давайте розглянемо кожний з критеріїв вибору техніки детальніше. Це дозволить покупцю зрозуміти, на що треба звернути увагу в першу чергу і чому це важливо.

 

Габарити робочої зони верстата

Очевидно, що розміри робочої зони фрезерувального апарата напряму визначаються спектром виробів, які має намір виробляти власник майстерні за його допомогою.

Самі економні покупці зволіють купити самий маленький верстат. Але за рахунок постійної необхідності повторної установки, нового позиціонування і закріплення верстата це негативно позначиться на часі виконання обробки заготовки і різко підвисить трудомісткість цього процесу.

В зв׳язку з цим, якщо Ви дійсно збираєтесь вибирати апарат для бізнесу, а не для одноразового виконання періодичних робіт для власного хобі, ми рекомендуємо звернути увагу на обладнання зі середніми та великими по габаритам робочими столами.

Конструктивне виконання і матеріал станини фрезера для деревини

Цей фактор також дуже важливий. Чим більш масивна і жорсткіша основа верстата, тим краще це позначиться на точності та якості виконання обробки. Тому зібраний з багатьох елементів легкий портал фрезера – не кращий варіант конструктивного виконання цієї важливої складової техніки.

Не варто забувати, що найчастіше заготовки з деревини також бувають дуже важкими. При встановленні на столі фрезерного верстата з ЧПК для обробки дерева така заготовка може вплинути на початкову геометрію порталу. Тому якщо Ви не маєте наміру постійно змінювати місце установки апарата, варто віддати перевагу сталі і чавуну в якості матеріалів порталу.

 

Говорячи про портал, варто окремо виділити ще одну характеристику. Це довжина ходу шпинделя фрезера в межах вертикальної осі Z. Від неї також частково залежать габарити оброблюваних заготовок.

 

Особливості шпинделя фрезерного верстата з ЧПК для деревообробки

Це один з найбільш суттєвих факторів підбору верстата для будь-яких потреб. Тут необхідно розглядати специфіку і характеристики шпинделя в комплексі – будова валу, потужність, швидкість обертання, тип охолодження в зв׳язку з оброблюваними матеріалами.

Обов׳язковою вимогою довговічності верстату є наявність запасу потужності, яка вказана у характеристиках обладнання відносно необхідного для обробки конкретної породи деревини значення.

Тип двигуна фрезерного верстата по дереву

Фрезерно-гравірувальне обладнання з ЧПК оснащується або кроковим двигуном, або сервоприводом.

Оснащений кроковим двигуном апарат є найбільш бюджетним в придбанні. Але при цьому швидкість обробки дерев׳яної заготовки на ньому нижче, ніж при виконанні аналогічної задачі на фрезі з сервоприводом. Останні забезпечують відсутність пропуску кроків при роботі. І це позитивним чином відображається на якості кінцевого виробу в випадку виникнення нештатних ситуацій.

 

Оперативність зміни робочих інструментів

Швидкість зміни інструментів дуже важлива. Вона напряму визначає трудомісткість виконання тих чи інших робіт. Тому при пошуку техніки варто чітко розуміти спектр виробів, які планується виконувати з її допомогою. Вони будуть визначати використовуваний арсенал фрез.

Якщо в рамках обробки кількість використовуваних фрез буде перевищувати три, варто підбирати фрезер з автоматичною зміною інструменту. Такий вибір буде дещо дорожчим при купівлі, але багаторазово окупиться за рахунок економії часу і зниження трудомісткості робіт. Персонал буде позбавлений від необхідності ручної заміни фрез і нового позиціонування заготовки.

 

Кількість осей обробки

Раніше обробка заготовок здійснювалась фрезерними верстатами з ЧПК по трьом осям. Новітні моделі ( в тому числі вироблювані компанією «Міртелс» фрезери з ЧПК серії «Дедал»)здійснюють обробку по трьом координатам. Це важливо для виконання виробів зі складною конфігурацією контуру.

 

Можливість керування верстатом у віддаленому режимі

Практично всі сучасні моделі такого обладнання мають блок керування, відділений від механічної частини. Це зроблено для продовження строку експлуатації обладнання, електроніка якого охороняться таким чином від вібрації, стружки та пилу, що утворюється при обробці заготовок з різних матеріалів.

Тим не менш, на відміну від фрезерів «Міртелс», далеко не кожна модель фрезерувальної техніки має функцію віддаленого керування та онлайн-контролю за ходом робіт. А цей параметр вельми важливий і визначає ергономічність і ступінь залученості оператора у виробничий процес.

Універсальні фрезерні верстати серії «Дедал» від нашої компанії мають зручне та функціональне керування всіма процесами через портал USB (або автономна робота).

 

Особливість програмного забезпечення фрезерного верстата з ЧПК

Програмне забезпечення фрезера також відіграє свою роль в питанні зручності його експлуатації персоналом. Знаходячись у звичному середовищі, оператору верстата буде суттєво швидше і простіше виконати поставлену задачу. Саме тому бажано, щоб керування обладнанням мало інтуїтивно зрозумілий інтерфейс, а програмне забезпечення було сумісне з популярними продуктами, в яких здійснюється підготовка моделі обробки заготовок. Зрозуміло, також бажано, щоб інтерфейс керування верстатом був на українській мові.

Всі ці вимоги відносно обладнання серії «Дедал» реалізовані повною мірою. І це, безумовно, є ще однією важливою перевагою нашої продукції в порівнянні з конкурентами.

 

Ціна ЧПК-фрезера для обробки деревини

Очевидно, що один з перших факторів, який впливає на бажання потенційного власника купити ЧПК-фрезерний верстат по дереву – це ціна моделі. І вона напряму залежить від усіх вище перерахованих властивостей і характеристик фрезера. Особливо якщо мова йдеться про те, щоб придбати таку модель, що підійде для обробки різних матеріалів ( в тому числі, з високою твердісю) і виготовленню широкого асортименту продукції.

Зрозуміло, що така універсальна відповідь на всілякі потреби власника не може коштувати зовсім дешево. Але ця ціна цілком виправдана. Щоби переконатися в цьому, ознайомтеся з фрезерувальними верстатами з ЧПК від компанії «Міртелс», які представлені в нашому каталозі. Ми впевнені, що саме тут знайдеться той апарат , який в повному обсязі задовольнить запити покупця.

Актуальну вартість конкретної моделі верстата лінійки «Дедал» можна уточнити у наших менеджерів. Щоб взнати ціну, зв׳яжіться з будь-яким спеціалістом з відділу продаж будь-яким зручним для Вас способом – електронною поштою, по телефону або іншим способом. Інформація для контактів з нами представлена на всіх сторінках ресурса.

Київ: м. Біла Церква ул. Осипенко 251
+38(067)378-23-63; +38(067)737-04-33
mirtelsbc@gmail.com
Харків: пр. Гагаріна, 98
+38 (068) 101 - 20 - 70; +38 (057) 755 - 02 - 90
ctfkhr@gmail.com
Офіси наших представництв працюють:
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
за місцевим часом
Сб, Вс: Вихідний