Лазерне різання та фрезерна обробка –ефективні методи розкрою великої номенклатури матеріалів, завдяки яким можливо виконувати виробництво широкого асортименту виробів. Хоча в недавньому минулому подібні задачі вирішувались тільки за допомогою механічного впливу(токарне та фрезерне обладнання), розвиток технологій привніс свою альтернативу. Значно подешевілі лазерні верстати стали сьогодні доступні широкому колу покупців. І тому перед потенційними покупцями став вибір про те, чому віддати перевагу – класичній механіці різання фрезером чи сучасній лазерній обробці?

Ви будете певні, що витративши п׳ять хвилин на знайомство з інформацією в запропонованому матеріалі, Ваш вибір буде більш обгрунтованим та аргументируваним по всім аспектам.

 

Лазерний чи фрезерний верстат з ЧПК: подібності та відмінності

Перед тим, як приступити до опису відмінностей, які мають верстати фрезерного нарізання та лазерні верстати, варто зупинитися на їх подібності.

З функціональних спільностей варто відзначити перш за все наявність керуючого модулю подібного обладнання. Саме блок керування є джерелом команд для робіт, які виконуються в автоматичному режимі. З конструктивних спільностей можна виділити горизонтальне розташування робочого столу, наявність крокових електродвигунів та мобільного порталу, в якому закріплюється обробний інструмент.

На цьому, мабуть, подібності цієї техніки і закінчуються. Зате відмінності в технології обробки у цієї техніки істотні – причому полягають вони в самій природі впливу.

Лазерне різання матеріалу здійснюється за рахунок термічного впливу на заготовку сконцентрованим в одній точці пучка світла. Час та інтенсивність впливу залежить безпосередньо від товщини заготовки та її матеріалу, який під впливом високої температури локально плавиться або випаровується. Таким чином, задаючи параметри променю і траєкторію пересування інструменту, можна виконувати різку заготовки самої примхливої конфігурації.

Фрезерне різання здійснюється шляхом механічного впливу на поверхню заготовки однойменним інструментом(фрезою), що обертається із заданою швидкістю. Робочі гострі окрайці фрези того чи іншого типу при контакті з робочою поверхнею оброблюваної заготовки виконують скол частини матеріалу. Він у вигляді стружки або дрібної тирси виводиться з робочої зони, а інструмент просувається далі по заданій траєкторії. Остання може носити дуже складний просторовий характер, так як визначається 3-5 координатами( в залежності від типу верстата).

 

Механічна обробка ( або фрезерне різання) має ряд особливостей, які обумовлюють застосування цього саме цього методу там, де використання лазерного верстата не вирішує поставлених задач.

Перша з таких переваг – можливість різання заготовок з металів та сплавів невеликої та середньої твердості. В цьому плані габарити необхідного для цієї цілі фрезера з ЧПК значно компактніше, ніж лазерного верстата. Це зумовлюється необхідністю збільшення потужності лазера, що, в свою чергу, приводить до збільшення ряду функціональних елементів приладу.

При роботі з рядом матеріалів верстати фрезерного нарізання також кращі ніж верстати термічного впливу. Пояснюється це тим, що лазерне різання заготовки з ПВХ є причиною виділення отруйного диму. Також певні види оргскла при термічному впливу утворюють активні сполуки хлору, які реагують з вологою в оточуючому середовищі та утворюють пари сірчаної кислоти. В результаті цього техніка і точне обладнання, яке знаходиться у виробничому приміщенні, під впливом цих парів виходять з ладу набагато раніше розрахункового строку.

Якщо ж говорити про фрезерні верстати з ЧПК, то вони дозволяють ефективно виготовляти різну продукцію з ПВХ та інших матеріалів, проблемних для роботи з лазером.

 

Об׳ємна лазерна та фрезерна обробка

Об׳ємна фрезерна обробка заготовок також вигідно відрізняється від лазерної. Перш за все, тим,що реальний спектр виконаних процесів за допомогою механічних дій ширше. Різні набори фрез дозволяють виконувати складні візерунки, об׳ємне різьблення, внутрішнє виточування та інші елементи, що не дозволяє виконати прямий потік променів. Тому лазерна обробка дозволяє виконати загалом вельми вузький набір продукції.

 

Товщина заготовки

Інтенсивність впливу лазерного променю по мірі заглиблення в глибину оброблюваної заготовки значно зменшується. Тому чим товще оброблюваний об׳єкт, тим сильніше відбувається розсіювання фотонів. І на певній товщині профіль розрізу вже має не рівний характер, який потрібен оператору, а трапецієвидний.

Обробка на фрезерних верстатах в цьому випадку простіша. Якщо заготовка має завелику товщину, її можна порізати, виконавши декілька проходів фрезою. При цьому величина подачі інструменту в область виконання розрізу та швидкість обертання фрези повинні бути розраховані за допомогою спеціалізованого програмного забезпечення.

Автоматична зміна інструменту для різання

Прямолінійна траєкторія впливу лазерного променю припускає нечисленні параметри, якими можна було б варіювати. Інтенсивність, потужність, час і координати в просторі – ось, всласне, і все.

Фрезерна обробка припускає більшу кількість параметрів, якими можна варіювати для отримання того чи іншого результату. Окрім усього іншого, тут можна використовувати великий аресенал фрез. А для передових фрезерів, до яких відноситься і серія техніки «Дедал» компанії «Міртелс», доступна функція автоматичної зміни фрез. Якщо їх використовується менш п׳яти в рамках одного виробничого циклу, оснащений фрезерною голівкою апарат сам поміняє інструмент і продовжить роботу.

Фактор шуму

Зрозуміло, механічна обробка фрезою забезпечує вельми великий рівень шуму у виробничому приміщенні. Особливо якщо мова іде про фрезерування виробів з металів та їх сплавів. При цьому для запобіганню розвитку глухоти подібні роботи повинні виконуватися з обов׳язковим захистом органів слуху. Альтернативним варіантом обслуговування є запуск верстата з овремої кімнати з відповідною звукоізоляцією.

Лазерне різання, здійснюване на верстаті з ЧПК, не супроводжується ніяким рівнем шуму. Єдиним джерелом може бути звук падіння відрізаної частини заготовки на підлогу. В цьому є перевага лазерного різання над механічним.

 

Лазерний та фрезерний верстат для різання: що обрати?

Однозначної відповіді на питання про те, якому варіанту техніки віддати перевагу, не існує. Він напряму залежить від виробничих задач, які стоять перед покупцем – ті, які є зараз та ті, які тільки накреслені в найближчому часі. Якщо Ви урахуєте їх при виборі обладнання, інвестиції в оснащення Вашого підприємства напевне будуть вдалими. А консультації менеджерів від компанії «Міртелс» також не будуть зайвими на етапі вибору оптимальної моделі тієї чи іншої техніки.

Чекаємо Ваших звернень та замовлень на найдосконаліше лазерне та фрезерне обладнання з ЧПК!

Київ: м. Біла Церква ул. Осипенко 251
+38(067)378-23-63; +38(067)737-04-33
mirtelsbc@gmail.com
Харків: пр. Гагаріна, 98
+38 (068) 101 - 20 - 70; +38 (057) 755 - 02 - 90
ctfkhr@gmail.com
Офіси наших представництв працюють:
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
за місцевим часом
Сб, Вс: Вихідний