ЧПК-фрезери застосовуються для виконання широкого спектру задач. І багато з них ( в тому числі, обладнання з серії «Архімед» від компанії «Міртелс») застосовуються для роботи з заготовками з матеріалів достатньо високої твердості. Зрозуміло, така специфіка застосування знаходить своє безпосереднє відображення в конструкції техніки. І звичайно ж, технічні характеристики, якими повинен характеризуватися фрезерний верстат по металу і твердим породам каменю, суттєво відрізняються від аналогічних показників фрезерів для обробки пластикових або дерев׳яних заготовок.

На що потенційному власнику фрезера  варто звернути увагу в першу чергу, щоб не викинути гроші на вітер, купивши невідповідний для своїх цілей верстат?

По-перше, не гнатися за копійчаною ціною обладнання. Очевидно, що ЧПК-фрезер по металу і каменю твердих порід не може коштувати менше, ніж більш потужних побратимів.

Ну, і по-друге, окрім операторів, яким доведеться виконувати безпосередні роботи на апараті, власнику майстерні варто вникнути в специфіку цього процесу. Це дозволить вибрати модель фрезерувального верстата з оптимальними характеристиками.

Для того, щоб в повній мірі отримати бажаний результат, компанія «Міртелс» пропонує Вам витратити п׳ять хвилин часу на читання цієї статті. Вона дозволить зрозуміти специфіку обробки кам׳яних та металічних заготовок.

 

Особливість обробки каменю твердих порід

Перш за все, зупинимося на роботі з середніми і твердими породами каменю. Саме тому, що левову частину покупців нашої техніки складають майстерні по виробництву ритуальної продукції – пам׳ятників та надгробків. Будучи виготовленими не тільки з естетичного, але й з міцного і твердого матеріалу, вони, незважаючи на руйнівний вплив природних факторів та можливих вандальних дій, простоять багато десятків років, нагадуючи декільком поколінням родичів про покійного.

Але вибір твердих порід несе за собою певні проблеми у виготовленні таких виробів. При цьому ударна обробка далеко не завжди може бути застосована з причини крихкості матеріалу майбутнього надгробку. Таким чином, задачу повинен вирішити ЧПК-фрезер по каменю і металу, який володіє необхідними режимами роботи.

Для експлуатації ЧПК фрезерного верстата по металу і каменю буде потрібен принципово інший робочий інструмент. Такі фрези повинні бути суттєво більш міцними та гострими. Для цих робіт використовуються варіанти твердосплавних фрез та фрез з алмазним напиленням.

Але навіть тверда фреза вийде з ладу при сильному нагріванні. А це означає, що вибраний апарат повинен забезпечувати ефективне охолодження робочого інструменту. Якщо для обробки пластику та деревини порід середньої твердості допустиме повітряне охолодження фрези, то в цьому варіанті мове йде виключно про моделі з рідинним охолодженням.

Наступний важливий параметр (навіть ключовий) – потужність шпинделя. Цей показник безпосередньо визначає швидкість обертів фрези на момент контакту з оброблюваною породою або металом. Відповідно, він повинен бути вище, ніж у шпинделя верстата для роботи з деревиною.

Другий момент –вивчення режимів обробки. Їх повинно бути декілька, з яких оператору належить вибрати найбільш відповідний. Помилки на цьому етапі приводять до браку заготовки і репутаційним втратам фірми.

Далі зверніть увагу на матеріал та конструктивне виконання робочого столу. Його поверхня повинна не просто міцною, щоб витримувати масивні кам׳яні або металічні плити. Матеріал покриття також повинен бути стійким в плані механічного стирання.

Також дуже бажано оснащення столу системою надійних кріплень. І також його конструкція повинна передбачати не тільки надійну фіксацію, але й можливість установки масивних заготовок з використанням тих чи інших пристосувань.

Наступний фактор. При обробці кам׳яних порід утворюється волога. При фрезеруванні металу – дрібна стружка. І та, і інша різновидність побічних відходів виробництва може стати причиною пошкодження електронної начинки блока керування фрезерного верстата. Тому дуже важливо, щоб він був розділений з механічною складовою верстат і мав належний захист.

Всі перераховані вимоги, які замовник міг би висунути у відношенні обираного апарату, чітко реалізовані у фрезерах «Міртелс»  серії «Архімед». Будь-яка з моделей серії Архімед підходить для обробки каменю і металічних сплавів, використовуваних в ритуальній  сфері. Кожна з них – втілення передових технологій та інженерної думки кращих спеціалістів.

Купивши фрезерні верстати по металу і каменю з цієї серії, їх власник може надовго забути про необхідність переобладнання своєї майстерні  - незважаючи на стрімкий прогрес, мінімум років десять морального старіння їм не загрожує.

Більш того, ця серія була спеціально розроблена перш за все для виготовлення ритуальної продукції з кам׳яних заготовок, які відрізняються середніми та високими показниками твердості. Таким чином, надавши перевагу техніці серії «Архімед», Ви вибираєте якість та високу ефективність виробництва пам׳ятників з граніту,долериту, базальту та інших гірських порід.

 

ЧПК фрезер по каменю: як вибрати оптимальний режим роботи

Робота з металами і твердими гірськими породами має на увазі подачу фрези меншу, ніж при фрезеруванні деревини та «м׳яких» порід.

Більш того, сам процес фрезерування відбувається у два етапи. Чернеткова обробка виконується торцовими фрезами з кроком не більш 2 мм і глибиною не більш 1 м за один прохід інструменту. Швидкість подачі при цьому лімітується показником 20мм/сек. Входження торцової фрези в поверхню заготовки оптимально здійснювати по похилій.

Для другого етапу – чистової обробки металічної або кам׳яної заготовки – використовуються конічні фрези з малим кроком(0,1-0,3 мм). Швидкість подачі вибирається у діапазоні 20-30мм/сек.

Замінивши твердосплавні фрези на аналогічні з алмазним напиленням, можна збільшити швидкість обробки. Але варто пам׳ятати про те, що система охолодження при цьому також повинна справлятися зі зрослим нагрівом інструменту.

Фрезерні верстати з ЧПК

Київ: м. Біла Церква ул. Осипенко 251
mirtelsbc@gmail.com
Харків: пр. Гагаріна, 98
ctfkhr@gmail.com
Офіси наших представництв працюють:
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
за місцевим часом
Сб, Вс: Вихідний