Виконати портрет на камені, який стане пам׳ятником покійному – традиція, яка походить своїми коріннями у глибину століть. Перші образи, в яких відображені люди, які залишили цей світ, висікались на стінах гробниць та саркофагах у Древньому Єгипті, Месопотамії, Китаї та деяких інших древніх державах. Саме завдяки мистецтву гравірування портрета на камені до наших часів збереглися не тільки риси вигляду померлого, але й сам факт його існування.

Тому можна сміливо стверджувати, що бажання відобразити в камені обличчя дорогих та близьких нам людей у нас у крові. Але на відміну від старань древніх гравірувальників, сучасні технології дозволяють вирішити цю задачу швидше і набагато ефективніше. А кінцевий результат у вигляді художнього портрета будь-яких розмірів, виконаний тим чи іншим верстатом в автоматичному режимі, багатократно перевершує в достовірності навіть те, що робилось 30-50 років назад. Більш того, з появою гравірувальних апаратів з ЧПК такі послуги для різних категорій населення стали більш доступними в рази.

Виходячи з вищесказаного, можна сміливо стверджувати, що гравірування на камені не тільки не втрачає свою затребуваність, але й демонструє стабільний зростаючий попит. І щоб заробляти на цьому, власникам ритуального бізнесу дуже важливо вибирати відповідну техніку для своєї майстерні.

Що означає «правильно вибраний верстат для гравірування портрета на камені»? Який він? Які властивості та характеристики повинен мати апарат, щоб можна було однозначно охарактеризувати його як правильно підібраний з усієї множини пропозицій?

Щоб відповісти на це актуальне питання, варто відійти від кінцевого продукту – пам׳ятника з художнім гравіруванням портрету. Давайте поглянемо на нього очима замовника подібної продукції, який замовляє портрет на камені для близьких і дорогих людей.

 

Портрет на камені : способи виконання

Існують всього два варіанта виконати високоякісний портрет на камені за допомогою автоматизованої обробки. Вони відрізняються типом кінцевого зображення:

  • Плаский (двомірний) портрет на камені;
  • Об׳ємне (3-D) зображення.

В кінцевому підсумку, вид зображення відповідно визначає використовувану технологію впливу:

  • Гравірування портретного зображення та написів;
  • Об׳ємне фрезерування.

У каталогах виробленого компанією «Міртелс» обладанння є апарати, які являють собою обидві згадані технології обробки кам׳яних порід.

 

Гравірування портрета на камені

Гравірування портрета на камені дозволяє отримати процес обробки заготовки, результатом якої є ідентичне фото-зразку пласке зображення. Таку задачу виконують, використовуючи ударні, лазерні або ударно-лазерні гравери різних серій від компанії Міртелс.

Лазерне гравірування фото – це найсучасніша технологія отримання зображення на кам׳яній заготовці. Методика обробки полягає у випаровуванні частини матеріалу під впливом високотемпературного променю сфокусованого світла. При цьому глибина обробки є невеликою і напряму залежить від часу впливу лазеру. Напівтони та тіні, виконані при гравіруванні лазером, виходять яскравими та насиченими. А плані переходи між сусідніми ділянками виглядають максимально природніми.

Ще безумовною перевагою лазерного гравірування на камені портретних зображень і тексту є висока оперативність процесу. Час, за який виконується по такій технології замовлений портрет, в декілька разів менше в порівнянні з затраченим при виборі ударної технології гравірування. При високому рівні завантаження виробництва це вельми суттєвий фактор. І ще одна перевага отримання лазерного фото на кам׳яній заготовці – універсальність методу. Наприклад, на ударному гравері не можна працювати з мармуром іта іншими крихкими матеріалами.

Ударні гравірувальні верстати забезпечують велику глибину впливу. Зображення виходить за рахунок скола поверхні каменю при динамічному ударі алмазної гравірувальної голки. Сила і місце удару задаються автоматично через відповідну команду з блоку управління гравером. Як підсумок, виконаний текст та зображення максимально довго зберігають первинну чіткість – і це незважаючи на руйнівний вплив факторів зовнішнього середовища (волога, мороз, вітер і так далі).

Комбіновані лазерно-ударні верстати Міртелс пропонують своєму власнику максимально широкі можливості. Вони поєднують у собі переваги обох технологій гравірування пам׳ятників.

 

Фрезерування портрета на камені

Часто замовник просить майстра виконати не просто гравірування, але, наприклад, оригінальний випуклий, чи, навпаки, увігнутий об׳ємний портрет чи іншу композицію.

Вибір того чи іншого фрезерного верстата лінійки «Архімед» від нашої компанії ефективно вирішує цю задачу. На ньому можна виконати складне об׳ємне фрезерування різноманітних ростових або бюстових скульптурних виробів, візерунків, орнаментів, текстів з рельєфом всередину або назовні, а також інших складових композиції.

Таким чином, який би портрет на камені не цікавив би кінцевого замовника пам׳ятників, власникам нашої техніки не складе особливих труднощів виконати бажане. При цьому буть точно враховані всі вимоги покупця, які не суперечать технології та властивостям породи каменю.

Вибирайте верстати Міртелс – і Ваш бізнес отримає новий імпульс для розвитку!

Київ: м. Біла Церква ул. Осипенко 251
+38(067)378-23-63; +38(067)737-04-33
mirtelsbc@gmail.com
Харків: пр. Гагаріна, 98
+38 (068) 101 - 20 - 70; +38 (057) 755 - 02 - 90
ctfkhr@gmail.com
Офіси наших представництв працюють:
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
за місцевим часом
Сб, Вс: Вихідний