Фрезерний гравер з ЧПК – техніка з колосальним виробничим потенціалом. При правильному виборі та продуманому підході це обладнання, окремі моделі якого є універсальним інструментом для обробки багатьох матеріалів, його власник може завантажити майстерню різними замовленнями на декілька змін.

Саме високою ефективністю, універсальністю та простотою в експлуатації перш за все пояснюється високий попит на  таку техніку. Не дивно, що ЧПК-гравер можна знайти практично у будь-якому цеху – від деревообробного підприємства  до гранітної майстерні, яка займається виробництвом пам׳ятників на замовлення.

Універсальність – це не порожні слова. Використовуючи ту чи іншу модель граверів, можна виконувати фрезерування та гравірування великого спектру матеріалів. До їх числа входять:

 • Різні породи каменю;
 • Кольорові метали та їх сплави;
 • Деревина та матеріали на основі деревини(ДСП, МДФ, фанера);
 • Композитні матеріали низької та середньої твердості;
 • Органічне скло;
 • Акрил;
 • Будь-які види пластику;
 • Шкіра та тканини;
 • Гума різної щільності;
 • Картон та інші матеріали на основі целюлози;
 • Ювелірні вироби.

На відміну від ударної гравірувальної техніки, за допомогою фрези можна не тільки виконувати  нанесення зображень та написів, але й здійснювати розкрій багатьох матеріалів. При цьому заготовка не обов׳язково повинна бути листковою. Фрезерні гравери дозволяють виконати складну об׳ємну обробку заготовок. Завдяки цьому вони використовуються для виготовлення виробів з 3D-конфігурацією. До їх числа належать різні елементи меблів та інтер׳єру, оснастка для виробництва, кліше та форми для виливу, матриці та пуансони для штампування.

Використовуючи різні види інструментів, будь-які вироби, виконані на такому верстаті, будуть відрізнятися дуже високою точністю виготовлення. По рівню складності нанесених зображень та написів ЧПК- гравер фрезерного типу поступається лише лазерній техніці.

 

Фрезерний гравер з ЧПК : основні критерії вибору

Як вже відзначувалось, важливо правильно підібрати верстат для Ваших виробничих потреб.

Чому це важливо?

Якщо Ви купите універсальний верстат з максимальним виробничим потенціалом, який буде використовуватися на третину – це викинуті на вітер гроші. Якщо придбаєте ЧПК –фрезер з характеристиками, яких достатньо для нинішніх цілей, але через деякий час вирішите розширити асортимент виробів, то можливе розчарування через неможливість виконати задумане. Потужностей та можливостей купленого апарату може не вистачити. Саме тому компанія «Міртелс» пропонує Вам скористатися алгоритмом підбору фрезерного верстата з ЧПК, який виключає такі помилки вибору.

Отже, потенційним власникам такого обладнання варто вжити наступні кроки:

 1. Сформувати чітке уявлення про продукцію, яку має пропонувати кінцевому замовнику власник верстата. Виходячи з цього, можна визначитися з цілим рядом ключових параметрів, про які ми розкажемо далі. Причому спектр вироблюваної продукції варто обдумати з урахуванням перспективи на найближчі два роки. Таким чином, придбаний ЧПК-гравер повинен мати мінімум 30тужності, не дуже компактне робоче поле та по можливості  рідинне охолодженняе;
 2. Потужність та швидкість обертання шпинделя. Цей фактор напряму визначає, з якими матеріалами можна працювати на конкретній моделі верстата;
 3. Жорсткість станини. Значення цього фактору тим вище, чим вище показник твердості оброблюваних апаратом матеріалів. В протилежному випадку під вагою кам׳яної або металічної плити не виключена деформація конструкції, що потягне за собою брак виробу;
 4. Конструктивні особливості фрезерного гравера  в контексті специфіки технології роботи з конкретним матеріалом. Так, для моделі для роботи з деревиною необхідна якісна система видалення стружки. Для роботи з металічними заготовками – наявність вакуумних притискачів, які виключають їх зсув;
 5. Точність обробки. Від цього показника також в багатьом залежить, яку продукцію можна виробляти на конкретному верстаті;
 6. Відомість бренду виробника та близьке розташування фірмового сервісного центру. При інтенсивній роботі з твердими матеріалами певні проблеми періодично виникають навіть у самої надійної техніки. І від того, наскільки швидко вдасться їх вирішити, або отримати заміну блока, залежить дуже багато в розвитку Вашого бізнесу;
 7. Серійність апарату. З певної точки зору бажано, щоби фрезерний гравер з ЧПК, який Ви збираєтесь придбати, був не самою новою моделлю. Придбання серійного апарату зі строком розробки, який перевищує гарантійний, дозволило його виробнику виявити та усунути всі можливі складності у його роботі. З цієї причини придбання експериментальної техніки, зібраної в одиничних екземплярах, представляється дуже ризикованою інвестицією;
 8. Вартість обладнання. Дуже важливий для більшості покупців фрезерних граверів фактор. Але тим не менш, він не повинен «грати першу скрипку» серед усіх критеріїв підбору технічного оснащення майстерні;
 9. Інші фактори, які грають суб׳єктивну роль для кожного власника такої техніки. До їх числа відносять варіант мастила, охолодження, економічність експлуатації, гарантійний строк та інші.

 

Гравер з ЧПК: пріоритети факторів в залежності від матеріалу

Після загальних рекомендацій по вибору фрезерного гравірувального обладнання давайте розглянемо пріоритетність факторів для конкретних виробництв.

Так, скажімо, гравер по металу з ЧПК вимагає високої точності виготовлення. Це дуже важливий момент для виготовлення прес-форм та кліше. Окрім того, необхідні достатньо високі обороти шпинделя (від 10000 для фрез малого діаметру) та висока потужність( бажано від 4квт). Кінематика такого апарату повинна бути посиленою.

Гравер по каменю з числовим програмним керуванням повинен мати високу жорсткість рами та ще більші показники швидкості обертання (від 12000) та потужності шпинделя (бажано 5квт), ніж по металу. Напрямні такої техніки повинні бути профільними рейками. ШВП верстата повинна мати малий крок для підвищення жорсткості та стійкості.

ЧПК-гравер фрезерного типу для роботи з деревиною не потребує таких високих показників по потужності та обертам шпинделя. Але ось швидкість переміщення інструменту для розкрою масива деревини провина бути однозначно вище. Декоративні елементи для свого виготовлення потребують також достатньо високого класу точності апарату.

Перш ніж зробити остаточний вибір обладнання, обов׳язково уважно вивчіть всю наявну інформацію. Причому мова йде не тільки про порівняння базових технічних характеристик. Уточніть всі нюанси покупки і все, що покупець отримує замість сплаченої суми. Це допоможе в подальшому уникнути неприємних сюрпризів.

Дізнатись інформацію по фрезерним граверам з ЧПК, які виробляє компанія «Міртелс», Ви можете у відповідному розділі каталогу нашої продукції. На всі додаткові питання кваліфіковано відповідатимуть наші менеджери. Зв׳яжіться з ними будь-яким зручним способом (див. розділ Контакти) і переконайтесь у правильності обраного постачальника.

Правильно підібраний верстат – залог ефективного у всіх сенсах виробництва та вигідна інвестиція в розвиток Вашого бізнесу. Приділіть питанню його вибору достатньо часу та уваги!

Київ: м. Біла Церква ул. Осипенко 251
+38(067)378-23-63; +38(067)737-04-33
mirtelsbc@gmail.com
Харків: пр. Гагаріна, 98
+38 (068) 101 - 20 - 70; +38 (057) 755 - 02 - 90
ctfkhr@gmail.com
Офіси наших представництв працюють:
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
за місцевим часом
Сб, Вс: Вихідний