Раціонально вибрати шпиндель для фрезерувального верстата з ЧПК – не така проста задача, як може здатися на перший погляд покупцеві обладнання. При цьому саме цей конструктивний агрегат і його характеристики багато в чому визначають, для яких задач підходить та чи інша модель фрезера з числовим програмним керуванням.

Звичайно, специфіка виконання станини, габарити робочого столу, вид приводних двигунів та інші особливості також важливі для оптимального вибору верстата. Але найпильнішу увагу зверніть на характеристики шпинделя. З якою метою і в чому полягає їх важливість, Ви зможете зрозуміти з запропонованого компанією «Міртелс» матеріалу.

Отже, чи варто підбирати ЧПК-верстат, спираючись тільки на характеристики шпинделя?

 

Потужність шпинделя фрезерного верстата з ЧПК

Під поняттям «шпиндель для фрезерного верстата з ЧПК» розуміють конструктивний вузол верстата, який містить той чи інший двигун з цанговим самозажимним патроном. Патрон забезпечує надійну фіксацію фрези того чи іншого інструменту для обробки заготовки, при цьому одночасно передаючи зафіксованому інструменту обертання на високій швидкості.

На перший погляд, вибір апарата по фактору характеристики шпинделя стає дуже простим. Модель, у якої показник вищий, краще підходить для оснащення Вашої майстерні під конкретні задачі.

В цьому відношенні можна надати наступні рекомендації потенційним покупцям:

  • Якщо плануєте працювати з заготовками з матеріалів з невеликою твердістю (пластики, оргскло і тому подібне), можна зупинити вибір на апаратах з потужністю двигуна в 600 вт;
  • Обробка заготовки з металічних сплавів і дерева твердих порід потребує вже більш високих показників потужності привода. Для подібної мети варто обрати серед моделей, оснащених ЧПК верстатів, двигуни яких мають значення потужності 600-1400вт;
  • В пошуках універсального апарата для обробки максимально широкого спектру матеріалів показник потужності двигуна повинен перевищувати 1,6 квт. Але в такому разі необхідно звертати увагу не тільки на запас потужності, але також на специфіку виконання механічної частини верстата. В іншому випадку, вона буде найбільш проблемним елементом фрезером з ЧПК, що не дозволить використати весь потенціал цієї техніки.

Як стає очевидним, не однією оцінкою характеристик потужності повинен проводитися вибір верстата. Перед придбанням верстата замовнику варто проаналізувати моделі на предмет «ахіллесових п׳ят». Наприклад, пересвідчитись в достатній жорсткості станини для апарата, на якому планується виконувати обробку металічних заготовок.

При цьому не обов׳язково надлишковий запас ваги конструкції і потужності верстата мати оптимальним рішенням всіх потреб. Наприклад, фрезер з серводвигунами на потужному інструментальному порталі буде не тільки дорожчим, але і менш ефективним варіантом виробництва компактної продукції, для якої знадобиться тонка і складна обробка.

Але якщо не тільки в одній лише потужності шпинделя для фрезерного верстата з ЧПК справа, то ще що треба врахувати? Особливо в тих випадках, коли планується працювати з заготовками середньої та високої твердості.

 

Вибираємо шпиндель для фрезерного верстата з ЧПК: особливості

Вибір на користь шпинделя з більшою потужністю може стати причиною виникнення ще однієї суттєвої проблеми. Тонкі фрези при обробці твердих сплавів і кам׳яних порід можуть зламатися. І саме від швидкості подачі інструментів і швидкості обертання, які визначають режими обробки, також дуже багато залежить. Якщо залишити ці параметри за кадром, «ахіллесовою п׳ятою» стає інструмент, який часто ламаєтся.

Отже, швидкість обертання шпинделя. Вибираючи фрезерні верстати з ЧПК від «Міртелс», ви автоматично отримуєте в розпорядження і потужний, і високошвидкісний вузол. При цьому в ході роботи з твердими матеріалами заготовок задіюється до 60-80% від потенціалу потужності двигуна і 90% максимальних обертань інструменту. З урахуванням якісного охолодження фрези вірогідність її перегріву і поламки зведені до мінімуму.

Фрезерна техніка з числовим програмним керуванням (як і лінійка обладнання «Дедал») оснащуються системами повітряного або рідинного охолодження. Повітряне застосовується для запобігання від перегріву інструменту малопотужних фрезерів, які застосовуються для розкрою пластмаси, оргскла, деревини та інших матеріалів з малою твердістю. Але при цьому варто пам׳ятати, що ефективність повітряного охолодження зв׳язана з реальною кількістю обертів шпинделя. При низьких обертах охолодження малоефективне.

Для приводних двигунів, які характеризуються середньою та високою потужністю, потрібна вже рідинна система охолодження. Вона конструктивно складніша, ніж повітряна, потребує певного контролю за помпою, але більш ефективна. Так як тверді породи деревини, металічні сплави і кам׳яні породи є популярними вихідними матеріалами для значного асортименту виробів, фрезерні апарати з СОР представляють переважну більшість подібних агрегатів на світовому ринку.

 

Таким чином, гонитва за «надлишком ватт» не має сенсу. Краще фінансові кошти направити на інші цікаві опції та додаткову оснастку фрезера. Це позитивно позначиться як на самому виробничому процесі, так і на асортименті вироблених виробів.

До числа таких опцій та додаткової комплектації можна віднести:

  • Значний асортимент фрез для різних операцій;
  • Різні цанги для фіксації різного інструменту;
  • Ефективне охолодження фрези (повітряне або рідинне);
  • Система відведення стружки ( при необхідності, визначеної видом оброблюваних заготовок);
  • Система фіксації заготовок різного типу на робочому столі;
  • Додаткові кріпильні застосування.

Дослухавшись до наших рекомендацій при виборі обладнання, Ви зможете запропоновувати широку гаму різних виробів. Особливо якщо віддасте перевагу іншим варіантам обладнання будь-яким з універсальних фрезерів із серії «Дедад» від «Міртелс».

 

Фрезерні верстати з ЧПК

 

Як купити фрезерний верстат з ЧПК

В ході експлуатації фрезерної техніки власник може суттєво розширити перелік висунутих вимог. Це може бути викликане бажанням розширити асортимент продукції або іншими факторами. Але в будь-якому разі, з часом це спричинить бажання розширити або модернізувати парк використовуваної техніки. І в цьому плані нашій компанії буде що запропонувати Вам.

Перед покупкою будь-якого фрезера з запропонованої серії наполегливо радимо зв׳язатись з нашими менеджерами. З їх допомогою Ви напевне підберете найкращий варіант апарата для виконання актуальних задач і вимог. І, зрозуміло, отримаєте інформацію про вартість обладнання і умовах взаємодії в межах угоди з його постачання.

Продукція компанії «Міртелс» перевершить найсміливіші очікування своїх власників. І стане вагомим інструментом по укріпленню позицій вашого бізнесу у вибраній сфері виробництва.

Київ: м. Біла Церква ул. Осипенко 251
mirtelsbc@gmail.com
Харків: пр. Гагаріна, 98
ctfkhr@gmail.com
Офіси наших представництв працюють:
Пн-Пт: 9:00 - 18:00
за місцевим часом
Сб, Вс: Вихідний